Preglej vse objave

25. avgusta obeležujemo Mednarodni dan oblačil iz druge roke oz. t.i. »Second hand wardrobe day«.

Modna industrija je takoj za naftno industrijo drugi največji onesnaževalec okolja. Potrošniki se vse bolj zavedajo škodljivih vplivov modne industrije na okolje, zato se je razvil globalni trend »zelene mode«, ki potrošnike ozavešča o pomenu krožnega gospodarstva , trajnostnih odločitev in ohranjevanju okolja.

S prodajo ali nakupom rabljenih oblačil ravnamo prijazno do okolja in svojega žepa. Oblačila iz druge roke in recikliranih materialov so pravzaprav postala modni trend, ki se ga poslužujejo številna velika imena modne industrije.

 

Zakaj so rabljena oblačila nakupovalni model prihodnosti?

• Pri izdelavi enega para novih hlač iz jeansa se porabi kar 3.781 litrov vode in ustvari več kot 33 kilogramov ogljikovega dioksida.

• Za pridelavo enega kilograma bombaža je potrebnih več kot 170 litrov vode.

• Vsako leto modna industrija porabi 93 milijard kubikov vode. Toliko vode zadošča letni rabi vode za pet milijonov prebivalcev.

• Približno 20 odstotkov odpadne vode po vsem svetu prihaja iz barvanja in čiščenja tkanin.

• Kar 87 odstotkov vlaken, uporabljenih za oblačila, konča na odlagališču ali jih sežgejo.

Manj kot 1 odstotek uporabljenih oblačil se reciklira naprej v nova oblačila.

25. avgust je tako idealnen dan, da podarite ali prodate oblačila, ki jih ne potrebujete več. S tem pripomorete k pametnejši potrošnji, ohranitvi okolja in lepšemu svetu, obenem pa osrečite novega lastnika modnega kosa. Nekaj, kar vam ne služi več, je lahko za nekoga drugega natančno to, kar potrebuje.

(vir: marketingmagazin.si, vibe247.net)

Sorodne novice:

Postavili smo zabojnike za zbiranje oblačil in obutve

Vabilo na spomladansko “Izmenjevalnico oblačil”